سایت تخصصی کاسکو

وبلاگی آموزشی و مفید درباره ی طوطی خاکستری

آموزش کوتاه کردن پر کاسکو

کوتاه کردن پر مثل کوتاهیه ناخن ،کاری نیست که بطور مدام احتیاج به تکرار داشته باشه و دوستانی که از انجامش مطمئن نیستند بهتره که ریسک نکنن و کار رو به افراد خبره بسپارند، ولی از اونجاییکه بعضی از دوستان امکان دسترسی به پزشک ندارند و یا خیلی مایل نیستند که پرنده فروشها اینکار رو براشون انجام بدن بنده اینکار رو تصویری توضیح میدم که مشکلشون رفع بشه .

چند روش برای کوتاه کردن بال طوطی سانان انجام میشه که من تقریبا همشون رو تابحال انجام دادم ، اینجا روشی و خدمت دوستان میگم که از نظر من بهترین راه برای کوتاه کردنه که هم پرنده کمتر اذیت میشه ، هم مشکلات کمتری رو براش ایجاد میکنه (دلیلش رو عرض میکنم).

نکته: باز هم لازمه تاکید کنم که برای اینکار هم باید طوطیتون به حوله پیچ شدن عادت کرده باشه که دچار استرس نشه. (در این صفحه می توانید آموزش حوله پیچ کردن را یاد بگیرید)

بال کاسکوها دارای 3 لایه اصلی هست. شاهپرهاشون ردیف سوم پرها هستند. بعضی ها اعتقاد دارند که باید سه شاه اولی رو نزد و بعضی ها مثل بنده اعتقاد دارند که باید همه شاه پر هارو زد. بنده پیشنهاد می کنم که همه شاه پرهای کاسکو را بزنید.

1- طوطی رو لای حوله بذارید و یکی از بالهاش رو باز کنید.. به 3 لایه(ردیف) پرها دقت کنید:


2- 7 تا شاهپر اولش رو جدا کنید:


3- با دقت تمام و دانه دانه پرها رو از محل اتصال غلاف به پر قیچی کنید (طبق شکل آموزشی اول)- در این مرحله میتونید 2-3 شاهپر اول رو نبرید و 4-5 تا بقیه رو فقط ببرید:4- بال دیگه رو هم بهین ترتیب اصلاح کنید:

5- در آخر طوطی با بالهای اصلاح شده:فرق کشیدن پر با بریدن پر چیست؟؟

پرهای کشیده شده و یا افتاده به سرعت جایگزین میشوند و به جای آنها پر جدید در میاد چون از انتهای غلاف و از داخل پوست جدا شده و از ریشه پر جایگزین رشد میکند.
ولی وقتی پر قیچی میشود در همین حالت باقی میماند تا روزی که بصورت طبیعی و یا توسط پرنده از انتها بیفتد و مجددا جایگزین شود ، به همین دلیل امنیت پرواز کردنش خیلی بیشتر است.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۰۱ساعت 15:2  توسط سهیل سلمانی  |